В колко часа е финалът на Уимбълдън 2018 за мъже? Всичко, което трябва да знаете преди Новак Джокович срещу Кевин Андерсън

Тенис

Вашият Хороскоп За Утре

Новак Джокович премина през изключителен маратон от пет сета срещу Рафаел Надал, за да стигне до финала на Уимбълдън.

31-годишният бивш номер 1 в света ще се изправи срещу Кевин Андерсън в шоуто на Неделя след поглъщащата победа 6-4 3-6 7-6 (11/9) 3-6 10-8, която отне пет часа и четвърт .

Това беше вторият най-дълъг полуфинал в историята на Уимбълдън и стана горещ на петите на най-дългия.

Но докато титаничната борба на Андерсън и Джон Иснър в петък, която продължи шест часа и 36 минути и принуди втория полуфинал да се играе в продължение на два дни, беше по-скоро упражнение за разделяне на аса, това беше чугунена класика.

Новак Джокович празнува победата в полуфиналния си мач (Изображение: Ройтерс)

Джокович, водещ с два сета до един за една нощ, загуби нервите си, когато четвъртият сет се изплъзна и яростно заби ракетата си в подметката на обувката.

Но той възвърна самообладанието си да победи изтощен Надал в 52 -ата среща на тези големи съперници.

какво се случи с леона люис

Ето всичко, което трябва да знаете преди финала в неделя.

Кога е финалът на Уимбълдън за мъже?

Неделя, 15 юли.

Колко е часът?

Двубоят ще започне в 14 часа.

Кевин Андерсън празнува своята епична полуфинална победа (Изображение: Getty Images Europe)

Как мога да го гледам?

Събирането на живо ще бъде на BBC One от 13:00 часа и ще премине към BBC Two в 13,55 часа навреме за отразяване на мача на живо.