Италия срещу Англия НА ЖИВО акценти и реакция, тъй като финалът на Евро 2020 завършва с дузпи

Футбол

Вашият Хороскоп За Утре

Гледайте на живо: Феновете се стичат към Уембли за финала на Евро 2020

Ключови събития

Англия беше победена от Италия на финала на Евро 2020 с дузпи.

Трима млади лъвове пропуснаха ударите си, след като изкараха Azzurri на цялата дистанция.

Люк Шоу изведе отбора на Гарет Саутгейт до перфектен старт след две минути, но изравняването на Леонардо Бонучи през второто полувреме изравни игра, в която шансовете бяха много важни.

Джордан Пикфорд направи всичко възможно в престрелката с героични вратари, преди Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо да пропуснат, след като и двамата бяха доведени да изпълнят дузпа.

След това Букайо Сака пропусна решителния удар, за да даде на Италия трофея.

Вземете реакцията тук.

01:55 Матю Купър

Манчини: „Това е важно за всички хора и за всички фенове“

Говорейки пред RAI Sport, мениджърът на Италия Роберто Манчини каза: „Ние се справихме добре. Допуснахме гол веднага и се борихме, но след това доминирахме в играта.

„Момчетата бяха прекрасни, не знам какво повече да кажа. Важно е за всички хора и за всички фенове. Надявам се да празнуват. '

01: 27 Матю Купър

Бонучи за „невероятната“ победа

Реагирайки на триумфа на Италия, Леонардо Бонучи каза: „Невероятно е, когато се сетя откъде сме започнали.

„Когато сте на дъното на дупката, виждате как великите мъже възвръщат силата си.

„Искам да благодаря на нашия страхотен треньор, на нашия страхотен отбор, на нашата велика страна.

„Ние сме пълни с радост и щастие.“

00: 55 Дарън Уелс

Направени са 45 ареста в Лондон

Столичната полиция потвърди, че е извършила 45 ареста в Лондон в деня на финала на Евро 2020, тъй като сцените на и около стадион Уембли паднаха в хаос.

Началото в 20:00 винаги имаше перспектива да се окаже проблематично за столичните правоохранителни органи, като много фенове удряха кръчмите или улиците, въоръжени с алкохол преди обяд.

И Лестър Скуеър, и Трафалгар Скуеър бяха опаковани, преди да бъдат оставени в море от боклуци и счупени бутилки. Подобна картина може да се види по Уембли Уейл, преди сцените скоро да станат грозни.

Големи групи безбилетни фенове пробиха път покрай стюардите на земята, като много останаха вътре, докато играта продължаваше, причинявайки смущения при заплащането на мачовете.

Пълна история.

00: 51 Натан Ридли

Гледайте как Southgate прави признание за наказание

Гледайте как Гарет Саутгейт признава, че изпълнителите на дузпите са негово решение.

Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо бяха докарани късно, за да изпълнят точкови удари, но пропуснаха.

нов трофей за купата на фа

Букайо Сака също видя петата си решаваща дузпа, спасена от играча на турнира Джанлуиджи Донарума.

00: 43 Натан Ридли

ФА „ужасен“ от расизма

Говорителят на ФА заяви това в отговор на онлайн злоупотребата, насочена срещу футболистите на Англия тази вечер: „ФА категорично осъжда всички форми на дискриминация и е ужасен от онлайн расизма, насочен към някои от нашите играчи от Англия в социалните медии.

„Не може да бъде по -ясно, че някой зад такова отвратително поведение не е добре дошъл да следи екипа. Ще направим всичко възможно, за да подкрепим засегнатите играчи, като същевременно настояваме за възможно най -тежките наказания за всеки отговорен.

„Ще продължим да правим всичко възможно, за да премахнем дискриминацията от играта, но настояваме правителството да действа бързо и да внесе съответното законодателство, така че тази злоупотреба да има последствия в реалния живот.

„Компаниите за социални медии трябва да засилят и да предприемат отговорност и действия, за да забранят злоупотребяващите от техните платформи, да съберат доказателства, които могат да доведат до наказателно преследване, и да подкрепят освобождаването на техните платформи от този вид отвратителни злоупотреби.“

00:40 Натан Ридли

Киелини на „заслужена“ победа

Защитникът на Италия Георгио Киелини казва, че неговата нация заслужава да спечели финала.

„Заслужихме да спечелим, чувствахме, че във въздуха има нещо специално“, каза капитанът на Azzurri.

„Ние го заслужаваме, цяла Италия го заслужава. Сега нека се насладим! Заслужаваме тази победа. “

00: 35Бен Съпруг

Стригачът удря дисплея на Кейн

Алън Шиърър се е прицелил в представянето на Хари Кейн, като посочи факта, че нямаше едно докосване в кутията на Италия за целия финал на Евро 2020.

Първият голям финал на турнира в Англия от 1966 г. насам приключи по познат начин, тъй като Трите лъва претърпяха душевна болка след равенство 1-1 след продължения.

Страните на Гарет Саутгейт започнаха перфектно на „Уембли“, като Люк Шоу изстреля домакин с Киеран Трипиър след по -малко от две минути.

Кейн имаше много радост през това полувреме, пускайки дълбоко и диктувайки игра, редовно намирайки един от двата напреднали крила на Англия.

Още от Shearer тук.

00: 32Том Кавиля

Фердинанд защитава отбора на Англия

Рио Фердинанд скочи в защита на отбора на Англия, въпреки че претърпя жестоко финално поражение на Евро 2020.

Страните на Гарет Саутгейт започнаха перфектно мача, след като Люк Шоу след две минути игра, но Италия наложи продължения след изравняване чрез Леонардо Бонучи през второто полувреме.

значение на ангел номер 616

След това Маркус Рашфорд, Джейдън Санчо и Букайо Сака видяха спак-токове в получената стрелба, тъй като отборът на Роберто Манчини спечели 3-2 с дузпи.

Лошият късмет на Англия на големите турнири продължава, но Фердинанд беше пълен с похвали за уникалното пътуване, на което настоящата страна на „Три лъва“ пое страната.

Продължавай да четеш .

00: 29 Матю Купър

Бонучи изпраща съобщение за синини

Италианският защитник Леонардо Бонучи изкрещя „идва в Рим“ в една от телевизионните камери веднага след като страната на Роберто Манчини излезе начело на финала на Евро 2020.

Италия победи Англия с 3: 2 след дузпи, за да спечели турнира, като Бонучи отбеляза изравнителния гол в нормалното време, а също така реализира точков удар.

Трите лъва започнаха мечтано, като Люк Шоу вкара най -бързия гол на финала на европейското първенство след само една минута и 57 секунди.

Въпреки това Италия се върна на равни условия през второто полувреме, като Бонучи отбеляза след разбъркване на вратата.

Прочетете цялата история тук.

00:20 Натан Ридли

Lineker кара Англия да се търси

Бившият убиец на Three Lions е казал думата си, като вярва, че Gareth Southgate и колегата се страхуват да освободят атакуващия си талант.

00: 17 Натан Ридли

Кийн избухва двойка Три лъва

Рахим Стърлинг и Джак Грелиш не засилиха дузпите, което накара бившия капитан на Република Ирландия да взриви двамата.

„Ако сте Стърлинг или Грелиш, не можете да седнете и да гледате как едно дете върви пред вас, не можете“, каза той пред ITV Sport.

„Не можеш да седиш и да си ходиш“ Виждам едно младо дете, 19-годишно, дете [Сака], да върви пред мен и съм играл много повече игри, имам много повече опит “.

„Стерлинг, който спечели много повече мачове, спечели трофеи. Може би Гарет си мислеше, че ще навърши шест или седем, не можеш да седиш там. Това трябва да е трудно да се приеме, трябва да отидеш при това младо хлапе и да кажеш, че ще застъпя преди теб “.

00: 14Нейтън Ридли

Кийн отхвърля подготовката на Англия

Както винаги, Рой Кийн изрази чувствата си при дузпите.

„Заинтригуван съм, когато хората казват, че са планирали това, спортната наука и данните“, заяви Кийн пред ITV.

„Не можете да повторите това, не можете да повторите играч, който се изкачва на огромен финал пред привържениците с огромен вратар пред вас.

„Както каза Майк Тайсън, всеки има план, докато не бъде ударен в лицето. Изправени сте пред гигант на вратар.

„Рашфорд ще бъде разочарован, защото не накара вратаря да го спаси. Но не можете да повторите такава вечер. При всичките им планове не се получи. “

(Изображение: басейн чрез REUTERS)

00: 03 Натан Ридли

Кръстна присъда от Уембли

Нашият главен футболен писател Джон Крос ни даде своята присъда от Уембли.

Гледайте по -долу.

00: 01 Натан Ридли

Страхотна история

Дясната ръка на Роберто Манчини има три години.

23: 57Бен съпруг

Сака е обект на расистки злоупотреби

Букайо Сака моментално беше подложен на отвратителна расистка злоупотреба, след като пропусна дузпа в сърцераздирателното поражение на Англия на Евро 2020 от Италия.

19-годишният Сака излезе от пейката през второто полувреме с резултатите, заключени при 1-1.

Трите лъва започнаха перфектно чрез Люк Шоу, само за да бъдат върнати обратно от Леонардо Боннучи след почивката.

Гарет Саутгейт призова Сака с Англия, която падаше все по -дълбоко и Италия напълно контролираше играта.

23: 54Нейтън Ридли

Шиърър удари Кейн

Алън Шиърър, който водеше линията за Англия на Евро ‘96, беше критичен към представянето на Кейн на финала.

„Хари Кейн, има баланс, когато играеш като нападател. През първото полувреме той им създаваше проблеми, защото падаше дълбоко, но нямаше нито едно докосване в 18-ярдовото поле за цялата игра “, избухна Шиърър.

„Беше наистина тежка нощ за него.“

23:50 Натан Ридли

Кейн на сърцето

Капитанът на Англия Хари Кейн казва, че неговата страна е дала всичко от себе си, за да говори пред BBC Sport след мач.

Грег Джеймс Ели Голдинг

„Момчетата не можеха да дадат повече. Наказанията очевидно са най -лошото чувство в света, когато загубиш “, каза Кейн. „Това беше фантастичен турнир и трябва да вдигнем глава високо, но разбира се, че сега ще боли, ще боли за известно време. Ние сме на прав път и строим и се надяваме, че можем да напреднем от това догодина. “

'Играем срещу много добра страна. Ние започнахме перфектно. Може би падна малко прекалено дълбоко. Понякога, когато вкарате толкова рано, е лесно да се опитате да овладеете напрежението и да се опитате да го задържите и това вероятно се е случило. Те имаха много топка, имаха много притежание, но за да бъдем честни, изглеждахме доста контролирани. Не създадохме твърде много шансове, тогава очевидно те постигнаха своя пробив от сет-ала и след това вероятно беше 50/50.

„В продълженията прераснахме в играта, имахме няколко полу-шанса, а след това очевидно дузпите са дузпи. Минахме през нашия процес. Момчетата направиха всичко възможно, просто не беше нашата нощ.

23: 46Нейтън Ридли

Разочарование в цялата страна

Английските фенове може и да не празнуват победа, но със сигурност имат отбор, с който да се гордеят.

(Изображение: PA)

23: 43Нейтън Ридли

Саутгейт за санкциите

Английският мениджър Гарет Саутгейт призна, че играчите на дузпите на Англия са негови.

Говорейки пред BBC Sport, Саутгейт разкри: „Подготвихме се възможно най -добре за [дузпата], това е моя отговорност, аз избрах момчетата да изпълняват удари. В крайна сметка не успяхме да видим играта в нормалното време за регулиране.

Когато връчи петата дузпа на 19-годишния Букайо Сака, той каза: „Това е моето решение да му дам това наказание, това е изцяло моя отговорност. Това не е той или Маркъс или Джейдън, ние работим заедно, работим чрез тях в обучението, до този ред сме стигнали. Това е моето обаждане като треньор.

По отношение на Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо той се оплака: „Това винаги е рискът да бягате, но те са били далеч най -добрите и за да накарате всички тези атакуващи играчи на терена, трябва да го направите късно. Това беше хазарт, но ако залагахме рано, може и така да загубим играта в нормално време. Започнахме добре, мисля, че нашата система работи добре срещу тяхната. “

23: 37Нейтън Ридли

Кийн възхвалява Англия

Рой Кийн призна, че смята, че нито един отбор не заслужава да загуби мача, и похвали тримата лъвове, които се засилиха.

„Това е невероятна нощ, блестяща футболна нощ. Казах на Гари, когато се стигна до дузпи, че не смятам, че някой отбор заслужава да го загуби “, каза Кийн пред ITV.

„Някой трябва да пропусне дузпа, но не е нощ да бъдеш критичен към някой от играчите, Гарет и неговия персонал.

„Мисля, че бяха великолепни. Вместо да критикувам играчи, които пропускат, аз се възхищавам на играчите, които се засилват. '

23: 34Нейтън Ридли

7 точки за говорене

• Промяната на Гарет Саутгейт веднага изплаща дивиденти
  • Люк Шоу заслужава по -добро от постоянното споменаване на Моуриньо
  • Англия и Деклан Райс стават физически

Само някои от 7 -те точки за разговор, които Марк Джоунс е избрал от финала.

Прочетете ги тук.

мерилин менсън без грим

23: 29Нейтън Ридли

Фердинанд не е съгласен с Шиърър

Рио Фердинанд се противопостави на Шиърър и каза: „Това се случва от години. Хората са сложили играчи. Може би не толкова късно, но към края; последните пет, четири, три минути. Играчите излизат на този терен и продължават да изпълняват дузпи, защото са разпознати.

„Рашфорд е признат изпълнител на дузпи за Ман Юнайтед. Това се случва.

„Ние гледаме надолу към годините в турнирния футбол и най -големите играчи, най -добрите играчи в света понякога пропускат дузпи. Това са малки деца. Те трябва да разгледат това. Големите играчи в миналото, [Роберто] Баджо и т.н., са пропускали големи дузпи. '

Шиърър отговори: „Когато не сте играли голяма роля в турнира въпреки Рио или играта, тогава да дойдете и да бъдете помолени за минута. Психически в тази ситуация трябва да се оправите. Не си ритал футбол .. Три часа си седял на гърба си. '

23:26 Натан Ридли

Стригачът поставя въпроси под наказателни санкции

Бившият нападател на Англия Алън Шиърър постави под въпрос решението на Гарет Саутгейт да наложи Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо да изпълняват дузпи, като двойката липсва в престрелката.

„Това е голямо, голямо запитване“, призна Шиърър.

„Голямо искане да включите двама играчи с минута, за да кажете, че ще ни изпълните дузпа.

„И без това сте подложен на достатъчно напрежение като играч, но допълнителният натиск, който сте оказали върху тези хора, когато не сте усещали футбола, изобщо не сте участвали в играта и след това сте поставени в тази ситуация. Това е голямо, голямо запитване.

23:11 Натан Ридли