Фенското насилие избухва, за да спре Евертън срещу Хайдук Сплит, тъй като гостуващите привърженици хвърлят столове и бутилки и атакуват домакините

Футбол

Вашият Хороскоп За Утре

Фенското насилие избухна в мача на Евертън Лига Европа срещу Хайдук Сплит тази вечер, принуждавайки играта да бъде преустановена.

Хърватските посетители се опитаха да се качат на терена и в домакинството и хвърлиха бутилки и столове към противниковите фенове.

Точката на възпламеняване дойде в 33 -ата минута, след като Майкъл Кийн даде преднина на Toffees.

Реферът Иван Крузляк беше принуден да спре играта, докато полицията и стюардите се бориха, за да успокоят гостуващите фенове.

Играта беше възобновена след три до четири минути, като хърватските гостуващи привърженици бяха обградени от стена от стюарди.

Феновете на Хайдук се насочват към стюардите, след като паднаха с 1: 0 на Гудисън (Изображение: Twitter/BCAFCBH)

Охраната и полицията затварят около феновете на Hajduk Split (Изображение: PA)

Видян е стюард, който издърпва момче от топката на Евертън в безопасни моменти след избухването на насилието.

Дейвид Андерсън от NEWSAM каза: „Феновете на Хайдук Сплит внесоха цвят в сблъсъка тази вечер с Евертън в Гудисън Парк и пяха от първия свирка.

„Но всичко стана грозно точно след като Майкъл Кийн даде преднина на Евертън. Те започнаха да хвърлят предмети на сините в близост до тях, включително това, което приличаше на седалка.

'Това не бяха сцените, които някой искаше да види във футболното игрище.'

Привържениците на Хайдук Сплит са задържани от полицията и стюардите (Изображение: AFP)

Дейвид Мадок от NEWSAM добави: „В далечния ъгъл имаше точка на възпламеняване, хвърлени бяха ракети и дори изтръгната седалка.

„Феновете на Сплит бяха оживени през цялата нощ, но това беше грозен инцидент, който УЕФА със сигурност ще разследва.“

Репортерът на Liverpool Echo Дейвид Прентис заяви: „Група фенове на Сплит се опитаха да се втурнат в Парк Енд и бяха спрени от вълна стюарди.

„Полицията бързо пристигна на място, но съдията се почувства принуден да спре играта.

„Тревожни сцени, но обработени много бързо и ефективно от стюардите. Полицията изглежда над всичко, но г -н Крузляк не рискува.

Привържениците на Хайдук Сплит се опитват да пробият стюардите (Изображение: Дейвид Роуклиф/Пропаганда)

Младо момче с топка е защитено от стюард след насилието на тълпата (Изображение: Дейвид Клайн/Sportimage)

След това жълта стена от стюарди заобиколи гостуващите привърженици, за да предотврати по -нататъшни инциденти и играта се поднови.

Скоро Евертън нарасна с 2: 0 преди полувремето в първия мач за плейоф на Лига Европа.