Вашият Хороскоп За Утре

Спортната личност на годината на BBC е едно от най -очакваните събития в спортния календар.

Спортисти и жени от всички дисциплини се събират, за да отпразнуват всички постижения, свързани с британския спорт през 2018 г.

строго стари и катя

Мо Фарах е действащият шампион, но ще има ново име на трофея, когато победителят бъде обявен по -късно тази вечер.

Краткият списък беше току -що разкрит, като Хари Кейн водеше заедно с победителя от Тур дьо Франс Герант Томас и световния шампион от Формула 1 Луис Хамилтън.

Към тях се присъединяват спринтьорката Дина Ашър -Смит, скелетната състезателка Лизи Ярнолд и крикетърът Джеймс Андерсън - но няма място за Тайсън Фюри.

Боксьорът е изненадващ пропуск, който е подкрепен в 3/1, което го прави един от фаворитите с букмейкърите, които да вземат наградата вкъщи.

Ето всички претенденти за вдигане на трофея.

Хари Кейн - 15/8

Кейн беше отличен играч на Англия на лятото на Световното първенство (Изображение: Ройтерс)

Постоянен източник на голове за клуб Тотнъм Хотспур, нападателят Хари Кейн имаше незабравима 2018 година.

Кейн завърши още един звезден сезон във Висшата лига, вкарвайки 30 гола, с още 11 удара в състезанията за купа.

След това дойде Световното първенство, най -великият етап във целия футбол и Кейн не разочарова. Той беше една от водещите фигури в най-добрия турнир в чужбина на Англия след Италия 90, тъй като Трите лъва стигнаха до полуфинал.

Турнирът беше и мястото за първата победа на Англия при изпълнение на дузпи в историята на световното първенство, но Кейн най -много ще помни времето си в Русия, като беше първият играч на Англия, спечелил Златната обувка от Гари Линекер в Мексико 86.

1234 ангелско число любов

Джеринт Томас - 9/4

Томас стана едва третият британец, спечелил Тур дьо Франс (Изображение: AFP)

Уелският магьосник на Team Sky Geraint Thomas имаше една година, която да запомни след победата си в Tour De France през лятото.

Той стана едва третият британец, спечелил турнето, следвайки успехите на Брадли Уигинс и Крис Фрум през последните години.

На върха на обиколката, Томас претендира за първо място в изпитанието на време на Националното първенство по пътища по -рано тази година, за да ограничи най -известната година в кариерата си.

Люис Хамилтън - 10/3

Хамилтън спечели петата си световна титла тази година (Изображение: James Moy Photography/PA Images)

Смятан за един от най -добрите пилоти във Формула 1 в историята, Люис Хамилтън завърши още една стерлингова година с пета световна титла.

Хамилтън претендира за победа в 11 Гран При на път към титлата, като отхвърли предизвикателството на Себастиан Фетел.

33-годишният играч ще се стреми да добави гонг Спортна личност на годината към другите индивидуални награди, които е претендирал през последните 12 месеца: Мемориалният трофей на глог, който спечели за рекорден осми път, и FIA Pirelli Награда Pole Position, която той претендира за четвърти път.

Дина Ашър -Смит - 12/1

Ашър-Смит е най-вероятната жена, която ще спечели наградата (Изображение: Getty Images Europe)

Британската спринтьорка Дина Ашър-Смит стартира светкавично в младата си кариера по лека атлетика, завладявайки множество медали от националната и международната сцена.

Ашър-Смит спечели златни медали в щафетата 4х100 м на игрите на Общността и щафетата на 100 м, 200 м и 4 х 100 м на европейското първенство в Берлин, както и завърши годината като най-бързата жена над 100 м и най-бързата над 200 м

Наскоро тя също спечели гонг на BT Sport Action Woman на годината.

Лизи Ярнолд - 33/1

Лизи Ярнолд е аутсайдер за главната награда (Изображение: Getty Images AsiaPac)

Лизи Ярнолд сложи край на забележителната си скелетна кариера, когато спечели златното олимпийско злато в Пьончан през февруари.

Ярнолд е най -възрастният човек, който някога е печелил скелетно злато, защитавайки короната, която е спечелила четири години преди това в Сочи.

30-годишната се бори с наранявания и болести, за да спечели короната по драматичен начин, поставяйки рекорд в последното си бягане.

любимата секс сцена

Оттогава тя обяви оттеглянето си от спорта, прекратявайки великолепната кариера на леда.

Джеймс Андерсън - 80/1

Андерсън е изненадващо включване в шортлиста (Изображение: REUTERS)

Английската звезда Джеймс Андерсън стана най -успешният бърз боулинг в тестовия крикет по -рано тази година.

Морякът надмина Глен Макграт, когато взе своя 564 -и тестов проход срещу Индия на Овала.

36-годишният от Бърнли е опора в страната на Англия повече от десетилетие и не показва никакви признаци на забавяне.

Той им помогна да спечелят сериите над Индия и Шри Ланка, тъй като те се възстановиха от разочароващото поражение от Пепелта миналата зима.

Прочетете още

Спортната личност на BBC за 2018 г.
Томас е коронясан за СПОТИ победител Речта на Monger е прекъсната от оплешивяване Хамилтън беше критикуван за коментара на „бедняшки квартали“ Феновете избухват, докато Фюри изоставя финалистите